Dekra ISO 9001
Medal Komisji Edukacji Narodowej

Jak przygotować webinarium

Szanowni Państwo,
w związku ze wzrostem ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i zawieszeniem tradycyjnych zajęć dydaktycznych, proponujemy Państwu rozwiązania w zakresie kształcenia zdalnego.

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, opracowaliśmy webinarium metodyczne, którego tematem jest prezentacja metod kształcenia na odległość, pn.

Jak przygotować webinarium (lekcję online)?

 

Celem webinaru jest demonstracja przykładowego środowiska (instruktaż step-by-step) w zakresie umożliwiającym szybkie i skuteczne zainicjowanie przez nauczyciela usługi webinaryjnej. Jest to webinar na temat zasad i metod organizowania, przygotowywania i przeprowadzania webinaru (lekcji online).


Tematyka webinaru:

  1. Wprowadzenie
  2. Zasady realizacji i udziału w webinarze. Uczestnik (Uczeń), prowadzący (Nauczyciel), organizator (administrator)
  3. Demonstracja przykładowego środowiska (step-by-step) w zakresie umożliwiającym szybkie i skuteczne zainicjowanie usługi webinaryjnej LOL (Lekcji OnLine).
  4. Obsługa webinaru.
  5. Wzmianki o wybranych środowiskach alternatywnych i dodatkowych, „zadanie domowe”

 

Prowadzący szkolenie: Krzysztof Sługocki - specjalista z zakresu m.in. informatyzacji, nowych technologii, stosowania prawa (głównie: prawo oświatowe, prawo autorskie, prawo administracyjne, ochrona danych osobowych, dostęp do informacji publicznej); doświadczony trener z zakresu zastosowań informatyki, rozwoju i doskonalenia umiejętności osobistych.