Edukacja w czasach pandemii wirusa SARS-CoV-2
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, że zostaliśmy partnerami wspierającymi publikacji, której inicjatorem, redaktorem i współautorem jest - znany już Państwu z wielu szkoleń - prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski.
Wśród autorów znajdą Państwo teksty m.in. dr. Marka Kaczmarzyka, prof. UŚ oraz Tomasza Bilickiego.
Mamy nadzieję, że publikacja okaże się dużym wsparciem dla wszystkich nas w tym trudnym czasie i pomoże odnaleźć się w obecnej sytuacji, w jakiej znalazła się edukacja.
Zapraszamy do korzystania i upowszechniania!
GENEZA POWSTANIA
Pomysłodawcą powstania publikacji jest prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski, który chciał odpowiedzieć na bieżącą sytuację w edukacji. W związku z pandemią wirusa COVID-19 polskie placówki oświatowe przeszły na tryb online. To precedens w historii krajowej edukacji i niespotykana dotychczas zmiana dla milionów obywateli: uczniów, nauczycieli i rodziców. Stąd konieczna była reakcja specjalistów, aby pomóc się w tej sytuacji odnaleźć, spojrzeć na nią z dystansem i refleksją.
Profesor Jacek Pyżalski zaprosił do napisania artykułów kilkunastu specjalistów – naukowców i edukatorów – z różnych dziedzin, po to aby na problem edukacji zdalnej spojrzeć szerzej niż tylko z punktu widzenia rozwiązań technicznych. EduAkcji zaś zaproponował wydanie tej publikacji oraz jej dystrybucję i promocję.
Publikacja powstała w tempie ekspresowym – od pomysłu, który został przedstawiony EduAkcji 22 marca – do upublicznienia w dniu 10 kwietnia (łącznie 19 dni kalendarzowych). W wyniku wspólnej pracy 13 autorów powstało 14 artykułów, ponad 100 stron w wydaniu PDF. Redaktor oraz autorzy artykułów pracowali pro publico bono.
RECENZJE NAUKOWE
Oceny naukowej publikacji dokonało dwóch naukowców – prof. dr hab. Maciej Tanaś
oraz prof. dr hab. Henryk Mizerek. Fragmenty obu recenzji dostępne są na czwartej okładce publikacji.
PARTNERZY i ORGANIZACJE WSPIERAJĄCE
Autorzy części artykułów reprezentujący różne organizacje – jako Partnerzy Merytoryczni – postanowili zaangażować się także w promocję i dystrybucję ebooka. Wydziały uczelni wyższych, reprezentowane przez część autorów, objęły patronat akademicki i także w miarę swoich możliwości promocyjnych, włączą się w popularyzację ebooka. Dodatkowo do działań promocyjnych dołączą Organizacje wspierające. Mamy 6 Partnerów Akademickich, w tym jeden Główny, 9 partnerów Merytorycznych oraz 8 Organizacji wspierających (wśród których znalazła się Firma Szkoleniowo-Doradcza Anna Szywała).
Główny Partner Akademicki
Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Partnerzy Akademiccy
Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Nauk o Człowieku Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie
Partnerzy Merytoryczni
Centrum Edukacji Obywatelskiej, EduGadki – polski podcast edukacyjny, Fundacja INNOPOLIS, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Neurodydaktyka doktora Kaczmarzyka, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, Centrum Interwencji Kryzysowe dla Młodzieży RE-START, Superbelfrzy RP oraz Tarnowska Akademia Nauki
WYDAWCA
EduAkcja
www.edu-akcja.pl
facebook/programEduAkcja
PROMOCJA i DYSTRYBUCJA
Książka jest dostępna dla czytelnika za darmo. Można ją pobrać w postaci PDF ze strony zdalnie.edu-akcja.pl, zaś od 14 kwietnia dostępna będzie także w formatach EPUB i MOBI. Każdy, kto na powyższej stronie poda swój adres e-mail, otrzyma wiadomość na ten adres z linkami do każdego z trzech formatów.
Link do pobrania książki -> KLIK